Подорожі – це безперечно один із найпрекрасніших способів перезарядитися та набратися нових вражень і натхнення. Проте, не завжди у подорожах трапляєтьс усе саме так, як ми того очікуємо. І сьогодні я підготувала розповідь про 5 речей, які точно залишать вам найкращі емоції. Тож що треба обов’язково зробити під час вашої мандрівки?

1) Поганяти на велосипеді

Вперше я таку авантюру спробувала цієї весни в Італії. І сама б я до такого ніколи б не додумалася, якщо чесно. Здавалося, ну як можна у чужій країні, де ти не знаєш ні які існують правила (тут не про дорожні, а скоріше про відносини між пішоходами-водіями), ні жодного разу не їздила на велосипеді по великому місту (та і взагалі на байку востаннє ганяла кілька років тому), отак взяти і рвонути досліджувати місто???

Ці питання у мене знялися, коли моя подруга у Флоренції сказала ‘ну от ваші байки, вони входять у вартість хостелу, поїхали’, перекинула ногу через раму і тільки гай зашумів. Часу на роздуми не було. Перші півгодини було страшно від будь-якого шурхоту за спиною, руки немов заціпеніли на кермі і я дивилася лише вперед, не дуже розглядаючи по сторонам і не слухаючи нашого “гіда”. Але трошки призвичаївшись, ми всі три дні з ранку до вечора прокатили на великах.

Пізніше, у Литві, ми повторили наш досвід, проїхавшись лісом та пляжем Курської коси. І це, скажу я, просто не передати словами як класно!!! Особливо, якщо ви зупиняєтесь у якомусь місті на зовсім короткий термін. За мінімальну кількість часу і грошей можна вивчити чи не все місто! Ще і ноги підкачати 😉

Єдиний недолік такого must do – робити це можна лише у теплі пори року. Адже кататися на велосипеді взимку не дуже комфортно. І це скоріше подарує вам не радість, а обморожені кінцівки чи застуду.

vel-balt
На шляху до Балтійського моря

2) Піднятися на найвищу точку місцевості

Мабуть, ні для кого не секрет, що одними із найпопулярніших фотографій у Instagram є краєвиди зняті із висоти. І це не дивно, адже саме такі фото показують на скільки широким та різноманітним є світ навколо, а людина це лише маленька мурашка.

Для того, щоб оцінити загальну велич, сукупну історію місцевості, архітектурне вираження мислення населення, варто просто задерти я на найвищу точку. Ну або на кілька найвищих у різних місцях. На приклад, у історичній частині міста, у сучасній чіастині і ще десь.

Найкрасивішими містами, які у мене була змога подивитися згори, бесперечно стала Прага та Флоренція. Не менш красиво виглядала архітектура Ліссабону і Будапешту.

А от місто, в якому б я нізащо не радила б забиратися наверх – це мій рідний Київ. Коли ідеш внизу по вулиці, то бачиш не дуже чисті стіни будинків, море пластикових балконів, що руйнують архітектурний стиль. Але, коли взбираєшся нагору – це просто якийсь кошмар. Там бачиш, що стіни ще брудніші, а замість архітектури усюди в очі кидаються будівельні крани, які забудували усі парки, усі вільні місця і тепер закривають собою бодай трохи притомні раніше види.

florence
Один із видів на Флоренцію у парку троянд

3) Познайомитися із місцевими жителями та погуляти із ними

Хто як не місцеві найкраще знає своє місто, його цікаві місця і незаходжені туристами дворики. Вони і де поїсти смачно порадять, і про традиції розкажуть, і навіть, можливо, запросять вас до себе у гості. Аби ви на повну занурились у життя країни, яку відвідуєте.

Також такі прогулянки – це чудова нагода потренувати англійську, або іншу мову, яку ви вивчаєте.

Тепер залишилося головне питання – де знайти такого ‘місцевого’? 🙂

Ну, перш за все, подумайте, чи у вас особисто випадково нема такого знайомого? Якщо ні, то можливо такі знайомі є у ваших друзів, колег, або друзів друзів друзів. Для цього треба просто у якійсь із соцмереж попросити допомогти знайти такого місцевого. Впевнена, що бодай у найпопулярніших країнах, таких як Німеччина, Іспанія, Італія, Англія, Америка і т.п. Ви таким чином когось та і знайдете.

У випадку, якщо зовсім туго і нікого нема, то варто піти на туристичні форуми. А ще краще на Сouchsurfing.com, про який я писала раніше. Це ваша цільова аудиторія – люди, які зацікавлені у знайомстві із іноземцями. І якщо ви просите не про житло, а просто погуляти – 100% когось знайдете. Перевірте раніші записи та івенти на цьому ресурсі, можливо, у ці дні відбуватиметься масова зустріч каучсьорферів саме у тому місті, де ви знаходитеся.

Особисто я надавала свою кімнату лише двічі. А от Київ показувала аж шістьом гостям! Це дуже класний досвід 😉

friend
Моя литовська подруга Інга. Заради того, щоб показати нам Каунас – приїхала з-за міста!

4) Відправити собі листівку із враженнями

Я завжди любила писати листи. У дитинстві я часто знаходила собі друзів по переписці і, ніколи не зустрічаючись із ними, спілкувалася через аркуші паперу. Я і зараз писати люблю на багато більше, ніж говорити:) Пізніше, коли у моєму житті укріпився інтернет, то з його допомогою я шукала собі друзів у різних кінцях світу, аби… знову ж таки листуватися! Саме не посилати e-mail, а писати від руки, посилати фото, картинки, наклейки і т.п..

Іще пізніше я довідалася про чудовий сервіс postcrossing.com. На ньому зібралися справжні любителі листівок. І тоді у мене закрутилося! Я з неймовірним захопленням обмінювалася листівкою за листівкою. На усіх них було щось досі невідоме мені, на них зображувалися береги Атлантичного океану, що омиває Америку, зубри, які випасалися десь у полях Канади, жінки та чоловіки у різних національних костюмах і ще море всього цікавого. Але не вистачало мені у них чогось свого. Все-таки ці листівки – це були описи чужих життів, переживань, досвіду.

І тоді, будучи якось сама у Грузії, я відправила собі першу листівку. У ній я описала свої перші враження від країни, свої відчуття у той конкретний момент написання листа та поставила дату і місце. Як же було круто прочитати її, коли я відкрила свою коробку із листівками, через кілька років! Ну це все одно як перечитувати старі записи у щоденнику, або переглядати шкільні анкети, де ви зізнавалися у коханні до Енріке Іглесіаса чи іншого відомого співака 🙂 Коротше, це не передати словами, тільки відчути на власному досвіді можна. Тож не зволікайте 😉

card
Листівки, як і фотографії, зберігають в собі моменти і теплі спогади про них

5) Відвідати найближчі пам’ятки за містом 

Часто найкрасивіші парки, палаци та інші пам’ятки знаходяться не у центрі міста, а десь на його периферії, а інколи і добре за містом. Ніколи не шкодуйте часу і грошей на такі задоволення. Дуже часто у них не доїжджають більшість туристів (звісно, якщо це не Версальський замок) і тому вони малолюдні, але тим не менш цікаві. А ще це значить, що ви цілий день зможете наодинці насолоджуватися природою, влаштувати романтичний пікнік, влаштувати собі фотосесію і ще безліч приємних речей.

За кордоном ччасто до таких місцевостей їздять спеціальні маршрутні таксі. Але, вони будуть коштувати дорожче, ніж якщо поїхати громадським транспортом. Так, це може зайняти більше часу та трошки витратити ваших нервів. Але як же без пригод! 🙂 Тому шукайте якусь електричку чи автобус і гайда досліджувати околиці. Можна таке задоволення поєднати із першим пунктом і поїхати на велосипеді. Але у такому випадку варто розраховувати свої сили. Якщо ви не маєте достатньої фізичної підготовки, то така поїздка може зіпсувати усю відпустку, тож не перенапрягайтеся 😉

bug
Ландшафтний заповідник Південний Буг, що недалеко від Миколаєва