Наприкінці осені ми з моїм хлопцем вирішили поїхати відпочити у Карпати і заодно трошки розвідати місто Івано-Франківск. Адже в майбутньому ми допускаємо переїзд із Києва і зараз активно приглядаємося до Західної України, де б і хотіли жити.

Івано-Франківськ перш за все підкорює близькістю до гір. А ще маленькими розмірами і тим не менш великою історією. Тут непогана та цікава архітектура у центрі. Але головне – Івано-Франківськ дуже дешеве місто. За гроші, які витрачаєш у Києві на однокімнатну розвалену квартиру у віддаленому районі, у Франківську абсолютно реально знайти двокімнату зі свіжим ремонтом у центрі або близько до нього. Ну, а ще тут смачна і недорга їжа у кафешках. А останнім часом ще й з’являються цікаві заклади.

Перебуваючи тут всього 1 день я змогла виділити 5 речей, які обов’язково треба зробити у Івано-Франківську:

1.Піднятися на Ратушу

Ратуша міста Івано-Франківськ наймолодша в Україні. принаймні так стверджують офіційні джерела. Кілька разів ця будова в центрі міста знищувалась, але її постійно відбудовували. І не дарма. Вид, який відкривається згори – просто неймовірний. Я уже писала про речі, які я обов’язково роблю під час подорожей, і серед них є підняття на найвищу точку міста.

Окрім того, що згори відкривається нереально крутий вид (мені він подобається в сто разів більше, ніж вид із Львівської ратуші), то сама площадка згори дуже сучасна, стильна, а головне – фотогенічна 🙂 За рахунок прозорих і не дуже високих стін майданчика можна багато чого розгледіти внизу. До речі, сама ратуша не дуже висока, а тому можна довго роздивлятися перехожих внизу та позаглядати у вікна сусідніх будівель.

2.Сходити у парк до озера

Парк імені Шевченка – це природне багатство Івано-Франківська. Якихось 10 хвилин пішки від центру і ти потрапляєш у нереально спокійне місце, де майже нема людей. Лише поодинокі мамочки із дітьми чи велосипедисти. Якщо ж хочеться побути зовсім наодинці, то варто піти вглиб парку і звернути до озера. Не забудьте захопити хліба чи ще якихось ніштяків, оскільки за вами усю дорогу пливтимуть качки та інша живність 🙂

Посеред озера, до речі, є невеличкий острівець “закоханих”. Дуже раджу дійти до нього і подивитися на скульптури (чи як це називається правильно в сучасному мистецтві?).

Не знаю як влітку, але восени за увесь прохід вздовж озера ми зустріли від сили 3 людини. А “проходились” ми десь годину. Така прогулянка може бути дуже корисною після насиченого дня, який ви проведете, вивчаючи усі історичні пам’ятки міста.

3.Спуститися до фортечної галереї “Бастіон”

Якщо піднятися “на вершину” міста та пройтися парком – це задоволення доступне у більшості міст, то вільно прогулятися фортецею вам доведеться не всюди. Але у Франківську така можливість є! А головне, що це не занедбаний черговий музей, а стилізована під старовину галерея колишньої фортеці. І вона точно не залишить вас байдужими.

Сама галерея не дуже велика, але у ній зосереджено багато цікавих закладів: кафе та ресторани, майстерні художників, магазини сувенірів та речей пвсякденного вжитку. Що важливо зауважити, усе це не виглядає як перехід у києвському метро, а дійсно є дуже стильно продуманим простором.

4.Спробувати каву у “Говорить Івано-Франківськ” і взагалі пройтись різними кафешками та “хіпстерськими” закладами Франківька

Оскільки місто дуже маленьке (за день його можна пройти вздовж і впоперек), більшість культових закладів знаходяться в центрі, або близько до нього. Саме в цьому місті мені довелося пити одне із найсмачніших лате у “Говорить Івано-Франківськ” та у кафе-ресторані “Profiterole”. І одне, і друге місце дуже рекомендую.

Ціни на їжу у Франківську найнижчі, які я зустрічала у обласних центрах по всій Україні. Тому від жадібності тут важливо не переїсти. Адже на 250 гривень у більшості закладів можну купити перше, друге, десерт і ще й вино чи фреш. Чесно, встигніть зупинитися в одному закладі, аби спробувати ще щось круте в іншому. Адже їжа всюди смачна і якісна. З цим Франківську знову ж таки пощастило більше, ніж Львову.

5.Скачати додаток Ivano-Frankivsk і пройтися маршрутами, слухаючи екскурсію

Це, насправді, перше, що вам треба зробити ще до поїздки у Франківськ. Якби не цей додаток я б не побачила і половини історичних пам’яток. А завдяки ньому, я не лише побачила, але і послухала про їх історію. І на початку цього тексту розповіла цікаві відомості про ратушу 🙂

Варто пам’ятати, що додаток жере багато батареї, але, якщо у вас є із собою зарядка, то за день вам вистачить часу  пройтися всіма запропонованими маршрутами і послухати цікаві історії про місто. Під час екскурсії, наприклад, вам розкажуть чому Івано-Франківськ називають ще Станіслав, або Станиславив. Розкажуть про замок Потоцьких, який виявився розвалюхою, і надихнуть забратися у Пасаж.

Загалом – гуляти – не перегуляти цим маленьким, але цікавим містом 😉

А що б ви порадили зробити, перебуваючи у Івано-Франківську? Як вам взагалі це місто? Можливо знаєте якісь “місцеві” цікаві факти. Розповідайте все!