Один із найбільших страхів українців при подорожах  – є отримання відмови у візі. Через це вони роками обирають для відвідування одні і ті ж країни, які не вимагають віз, або, користуються дорогими послугами туристичних фірм, які беруть на себе паперову тяганину.

Але настав час розірвати це замкнене коло. І тому сьогодні я дам 7 порад як 100% отримати будь-яку візу.

1) Зайдіть на ОФІЦІЙНИЙ сайт консульства чи візового центру і докладно вивчіть умови та документи, необхідні для подачі на візу

Ви, звісно, можете сто разів перечитувати “досвід” інших подорожуючих, спиратися на їхні лайфхаки та поради. Проте, лише офіційна інформація дозволить вам переконатися у правильності оформлення документів, які ви збираєте для подачі та бути впевненим, що у разі чого вам є на що спиратися під час апеляції, якщо візу все ж не дадуть.

2) Знайдіть e-mail або телефон консульства чи візового центру, аби дізнатися деталі

Дуже часто на офіційному сайті не прописані деталі, лише загальні фрази. Або буває так, що інформація на сайті застаріла. Аби не попастися на цей гачок і вас не розвернули додому уже при подачі документів, варто завжди поставити уточнюючі питання і бути спокійним. Частіше за все, по телефону неможливо додзвонитися, тому, я би радила писати електронного листа. По-перше, це займе менше часу, ніж ви витратите на додзвонювання, по-друге – відповідь буде прописана і ви не забудете жодної деталі, по-третє, на всяк випадок, цей лист може знадобитися при апеляції. У питаннях я би радила уточнювати:

  • які документи необхідно подавати для візи?
  • скільки коштів необхідно мати на картці з розрахунку на добу
  • які документи необхідно подавати для отримання мультивізи (шенген)?
  • які документи необхідно подавати, якщо не маєте офіційного місця роботи, або, якщо ваша зарплата дуже маленька?

ui-575faba02c95e4.18267173

3) Уважно заповніть анкету, перевірте усі документи на наявність оригіналу чи печатки-завіреності на сканах

Анкета – це головний документ, який використовують для перевірки претендента на отримання візи. Усі інші документи – додаткові підтвердження. Тобто, якщо у інспектора/консула викликає питання будь-який пункт анкети,то він шукає пояснення у додаткових документах. І важливо, щоб саме анкета викликала найменше запитань. Тому відповіді у ній мають найбільш “влаштовуючі” консула.

Також важливо, не забути проставити усі печатки на довідках, які ви берете із банків чи з роботи. Без них ваші документи не приймуть.

4) Розробіть детальний план своєї поїздки

Ви маєте продумати куди, на скільки і як будете пересуватися під час подорожі. Саме такий план дозволить вам зрозуміти, на приклад, у яку країну ви маєте подаватися за візою (якщо говорити про Шенген) або скільки коштів ви маєте мати при собі, або на скільки днів вам необхідно видати візу. Також цей план допоможе засвідчити саме туристичну мету вашої поїздки. Свого часу такий план допоміг мені отримати візу у Словаччину. Коли я трошки натупила і вказала неправильну кількість днів у запрошенні (із Словаччини) і у запиті на візу. Мене викликали до консула і там я пояснила, що, окрім, як у Словаччині, планувала бути ще і у інших країнах. А виклик мені робили лише на дні у Словаччині. Після чого на мене посварилися, але візу дали 🙂

9156077_w640_h640_9c175ef25141

5) Вчасно подавайтеся на візу

У кожній країні різний період розгляду анкет. Тому, чим раніше податися на візу, тим спокійніше потім можна планувати подорож. І знову ж таки, часто, у “місяці пік” анкети просто не встигають обробляти вчасно. Якщо подаватися в останній момент, то можна просто залишитися без відпустки. Не забувайте, що, на приклад, заявки українців на британську візу розглядаються у сусідній Польщі, а візу із Франції влітку можна прочекати більше місяця. Також не слід забувати про таку маленьку, але ж, вірогідність відмови. Завжди! залишайте час на апеляцію. Скоріш за все її не доведеться робити, але нервіи собі ви багацько збережете. Щоби омріяна відпустка виявилася такою, як ви її уявляли – варто усе робити заздалегідь. І, повірте, за будь-якої ситупції краще до останнього боротися за своє право на візу: після чудової відпустки ви і забудете скільки пережили до того, адже будете пам’ятати лише свою класну подорож.

6) Не брешіть при подачі документів

Мабуть, це одне із головних правил. Але “не брехати” ще не означає, що не можна щось замовчати 😉 Менше деталей і більше загальних фраз, які сподобаються інспектору. Не треба вдаватися у подробиці. Це лише насторожить того, хто буде перевіряти анкету. На приклад, у американському посольстві візу дають, спираючись на трьох китів: короткий термін перебування в країні призначення, зв’язки із країною проживання (що змусить вас повернутися?) та фінансовий стан. Підлаштовуючи свої відповіді під ці пункти не говоріть нічого зайвого. Або, якщо, на приклад, ви розлучені і у пункті про сімейний стан вкажете “неодружений/неодружена” замість “розлучений/а”, то це ж не можна вважати неправдою? Адже ви дійсно неодружені!

7) Посміхайтеся і не хвилюйтеся – усе буде добре 😉

Особисто я вірю, що налаштувавши себе на позитив і 100% результат, не може трапитися чогось поганого. А у нашому випадку – відмови у візі. Посмішкою на вустах ви неначе говорите собі і світові – хей! як же круто мати цей клаптик паперу! нарешті я відвідаю країну своєї мрії! Тепер цілий світ у мене в руках! І саме з таким месседжем до всесвіту ви завжди матимете лише позитивні результати.

P6_1

Втім, як я вже говорила, не варто засмучуватися, навіть, якщо вам відмовили у візі. На приклад, мені колись відмовили у німецькій візі. Я тоді ще вчилася у школі. І то мала бути моя перша поїздка у Європу. Ми їхали групою із турагенцією і всім 30-ти людям поставили відмову. При тому, що Британія на цю ж поїздку свою візу дала. Тим не менш, це не зупинило мене тоді і зараз я із радістю допомагаю іншим боротися із страхами перед візовими центрами 😉

Якщо у вас залишилися запитання, то за розширеною консультацією та індивідуальним супроповодом у поданні на візу ви можете звернутися за адресою aroundmylife.com@gmail.com