Подорожі – одна зі сфер діяльності людини, для якої створюється багато цікавих та функціональних мобільних додатків. З кожним роком їх стає все більше, деякі удосконалюють свій функціонал, інші втрачають свою вагу. Я підібрала кілька своїх улюблених і, на мою думку, незамінних на сьогодні додатків, що допоможуть зробити вашу подорож незабутньою, а головне – допоможуть зекономити. Основною перевагою цих додатків є те, що вони роблять вас гнучкими до різних обставин і дають змогу швидко перегрупуватися у випадку форс-мажорів. Ну що, поїхали!

Couchsurfing

Мобільний додаток однойменного сервісу, яким уже встигли скористатися тисячі українців. Основна функція програми полягає у тому, що ви можете безкоштовно переночувати будь-де закордоном у домівці місцевих жителів. Дуже важливо мати цей додаток, аби постійно бути в курсі змін вашого бронювання та мати можливість оперативно вирішувати якісь непередбачувані ситуації – на кшталт, ваша приймаюча сторона в останній момент написала, що не зможе вас захостити. Те ж саме стосується усіх додатків, які ви будете використовувати для житла (Booking.com, AirBNB, Hotel Tonight, Hotel Quickly та інші)

Uber

Дуже часто подорожуючи розвиненими країнами пересуватися у містах на таксі – це дешевше, ніж громадським транспортом. Особливо, якщо вас кілька осіб. Найбільш поширеною мережею таксі у світі є саме Uber. Також стане у пригоді цей сервіс, якщо ви раптом заплуталися у розгалудженні громадського транспорту нового міста і заїхали кудись, звідки складно і довго вибиратися. Додаток стане у нагоді і якщо ви раптом не розрахуєте час та будете поспішати на літак чи на потяг.

BlaBlaCar

Ще один сервіс, додаток до якого повинен мати кожен мандрівник. Закордоном така подорож-каршейрінг, на відміну від Україні, не є способом заробітку для водія, тому коштує дешевше, ніж дістатися кудись потягом. Частіше за все вам доведеться їхати із приємним власником авто, який захоче поговорити про життя, політику і т.д. Звісно, ви також зможете запропонувати теми, якщо маєте бажання підтримати бесіду. Якщо ви не любите говорити – ви можете про це сказати у своєму профілі і мовчи провести кілька годин у дорозі.

ShowAround

Сервіс, який допомагає знайти місцевих, котрі безкоштовно (або за невелику плату) проведуть екскурсію найцікавішими точками міста в якому ви зупинилися. У кожного “екскурсовода” у цьому додатку ви знайдете заповнений профіль із головними зацікавленнями, а також зможете прочитати відгуки про нього. Зазвичай учасники спільноти дуже швидко відповідають на ваші запити, оскільки їх профіль підв’язаний до Фейсбуку і вони отримують ваше прохання про екскурсію у Messenger. Зустрітися із місцевими жителями – дуже цікавий досвід.

Instabridge

У цьому додатку зібрані паролі до всіх закритих точок WiFi поряд із місцем, де ви знаходитесь. Відтепер не обов’язково купувати новий номер мобільного щоразу, як ви перетинаєте кордон із Україною. Адже цей сервіс дозволить максимально швидко та просто підключатися до мережі із хорошою швидкістю і легко знаходити необхідну інформацію, купувати квитки, публікувати фотографії та робити усі інші найнеобхідніші речі у подорожах.

Sidekix

Новий цікавий сервіс, що показує місця, які можна відвідати поблизу. Він має приємний дизайн і підтягує інформацію із інших схожих сервісів, зокрема, Foursquare. Однак, родзинкою цього додатку є те, що в ньому дуже хороший фільтр. Наприклад, якщо вам хочеться знайти місце поїсти, то вам також запропонують у фільтрі заклади найкращі для сніданків, обідів та вечерь. Також завдяки цьому сервісу можна відкрити багато цікавих місць не лише закордоном, але і поряд зі своїм домом.

Maps.me

Оффлайн карта, без якої не можна уявити жодну мандрівку. Покаже усі дороги, номери будинків та необхідний маршрут навіть якщо у вас нема підключення до інтернету, або закінчилися гроші на рахунку. Головне, не забудьте завантажити необхідну область перед поїздкою. Карта вирізняється чудовою деталізацією та приємним дизайном.

Trabee Pocket

Під час подорожі дуже важливо вести свої фінанси і не витратити зайвого. У цьому вам допоможе саме цей додаток. Він має супер-простий інтерфейс у якому розбереться навіть дитина. Дозволяє створювати кілька різних подій (подорожей) і вписувати кожну витрату, яку він сумує. Є поділ на кредитні картки та готівку. А також продумані іконки на позначення різного цільового використання, щоб ви не заплуталися у записах.

Як бачите, мобільні додатки можуть допомогти зекономити під час подорожі велику суму коштів, знайти найцікавіші місця та зробити вашу відпустку незабутньою.