Ідея поїхати у Грузію покататися на сноубордах виникла і випадково, і планово одночасно. До цього року багато моїх знайомих уже злітали катнути у кавказьких горах і написали море позитивних відгуків та рекомендацій. Тому ми із моїм хлопцем задивлялися у ту сторону не один раз. Але коли ми розглядали різні варіанти закордоном, то все ж зупинилися на Австрії, Альпах. Втім, у останній момент через роботу усе помінялося і на початку лютого ми залишилися ні з чим. Треба було швидко щось вирішувати.

У цей момент я натрапила десь у просторах інтернету на рекламу Georgian Airways. У них була дуже приваблива лоукост-ціна – 135 доларів на людину у обидві сторони із багажем, провозом спортивного спорядження та харчуванням. І це все за місяць до вильоту. Гріх було не скористатися. Ми купили квитки. Пізніше до нас ще приєдналися друзі. І давай ми планувати поїздку.

Є сайт Gudauri Travel – на ньому міститься безліч інфи про це місце. Втім, як і усюди, там усе дуже приблизно, а на ділі часто виходить не так, як написано. Коли я минулого разу їздила у Грузію, мені не сподобалися люди у сфері туризму – здавалося, що вони постійно хочуть тебе кинути, розвести на бабки. Я постійно дивувалася де ж ті привітні і гостинні грузини про яких усі розповідають? Чесно кажучи, цього разу моє враження мало змінилося. Наприклад, у останній момент чувак, який мав везти нас у Тбілісі із Гудаурі відмовився приїхати, бо ми до цього з’їздили на екскурсію не з ним! І це лише один із прикладів.

Але не будем поки що про погане. Давайте про хороше. А хорошого тут дуже багато! Наприклад, гори. Коли ми тільки приїхали, була погана погода і усі гірські шпилі були вкриті хмарами. На вигляд було не так масштабно, як на фотках і більше нагадувало Карпати. Я трохи навіть засмутилася, що їхали за тридев’ять земель задля того, щоб побачити те ж саме, що і вдома. Але наступного дня вийшло сонечко і я зрозуміла задля чого я витратила цілий день на добирання! Такої краси я раніше ще не бачила. Куди не глянь – усюди видніються білі шапки гір, які немов кораблі то виринають, то потопають у густих хмаринах, які ганяє вітер. Що тут казати – рай та й годі. Холодний та сніжний рай.

Особливо порадувало, що ціна цього раю доволі дешева порівняно із українським. А якість в рази краща. По-перше, просто не зрахувати кількість трас по яким можна з’їжджати, а якщо ще зважати на те, що можна кататися між ними, то взагалі, будьте певні, що за сім днів каталки за бажання ви можете і не проїхати однією і тією ж дорогою!

По-друге, швидкі і багатомісні підйомники у три рівні. Якщо піднятися на найвищу гірку, то до самого низу можна з’їжджати півгодини середнім темпом (я засікала). Але якщо ви ще не впевнені у своїх силах, то ви можете і не підніматися на таку висоту, а тренуватися там, де нижче і пологіше. По-третє, вартість скіпассу для однієї людини на 7 днів – всього 232 ларі (приблизний курс 1 долар = 2,5 ларі)! Ви десь бачили такі ціни в Україні??? Ото ж бо і воно!

Але на цьому дешевизна і завершується. Усе інше коштує приблизно як на Буковелі.

Про заклади харчування я трохи писала ось тут. Єдине додам, що середній чек виходить 50-60 ларі із алкоголем і однією порцією м’яса (я не їм м’ясо, тому собі не замовляла). Якщо взяти один великий хачапурі на двох і пити лимонад, то це заважить десь на 25-40 ларі.

Найбільшою статтею витрат у Гудаурі є житло. Як на мене, саме у цьому аспекті Гудаурі дуже поступається українським гірськолижним курортам. Справа у тому, що тут майже нема готелів чи хомстеїв. А ті що і є – знаходять у Нижньому Гудаурі, що не дуже зручно, якщо ви хочете вийти і одразу піти на підйомник. У найзручнішому місці, Новому Гудаурі, побудовані багатоквартирні будинки. І ці квартири здаються.

Здебільшого це апартаменти-студії, які по-хорошому вміщають в собі 2-3 людини, але доводиться жити по 5-6 осіб, оскільки цінник просто зашкалює. Одна ніч у більш-менш симпатичній однокімнатній квартирі коштує 130-160 доларів. Виходить, що їхати компанією і знімати 2-3 кімнатні апартаменти зручніше і вигідніше, але дуже некомфортно. Як особа, яка дуже складно вживається у одному приміщенні із великою кількістю людей – запевняю, десь за 3-4 дні ви почнете ненавидіти один одного 🙂

Отже, в скільки обійшлася нам на двох поїздка в Грузію (і Гудаурі зокрема) :

Літак Київ-Тбілісі-Київ 265$
Трансфер Аеропорт-Гудаурі 30$
Житло у Гудаурі 280$
Трансфер у Гудаурі-Тбілісі 30$
Трансфер Тбілісі – Аеропорт 8$
Страхування з заняттями спортом 30$
Прокат борда і ботів (7 днів) 80$
Скіпасс (7 днів) 100$
Екскурсії (2 шт) 70$
Кафе/ресторани/бари ~ 250$
Покупки в магазинах + базар ~ 80$
Сума 1223$ + деякі невраховані мінімальні витрати

Особисто я взагалі не жалію, що поїхала, хоча і була спочатку дещо скептично налаштована. Так, зекономити не вдалося, зате я здобула новий досвід та багато вражень, які назавжди залишаться зі мною. Після цієї поїздки, на відміну, від першої, мені хочеться дати Грузії ще один шанс. Можливо влітку. Але точно не цього року 🙂

А вам дуже раджу спробувати поміняти Буковель на Гудаурі. Особливо поки тут іще не виросли ціни. Бо регіон дуже розбудовується. Ставлять багато нових готелів та будинків і, думаю, скоро там стане не менш дорого, ніж десь у Європі.