Після запровадження безвізу між ЄС та Україною тисячі українців ринули отримувати біометричні паспорти. Однак, як виявилося, система не була розрахована на такий ажіотаж. Тому зараз районні відділи ДМС працюють навіть у вихідні. А щоб стати у електронну чергу на подачу документів треба приїхати рано вранці (близько 6), і там в порядку живої черги отримати свій талон до оператора. Зазвичай, на день видають до 50 таких талонів (коли як). Є й інший, менш напряжний варіант – записатися на конкретний час через Інтернет. Проте тут треба знати деякі нюанси. Про які я і розповім далі.

Так склалося, що я до останнього не вірила у безвіз. Точніше вірила, що його запровадять не раніше, ніж закінчиться мій чинний паспорт, або сторінки у ньому. Тобто як мінімум, ще два роки я планувала користуватися старим документом. На щастя, мій скепсис був невиправданим. На жаль, таких скептиків було надто багато і всі ми зустрілися в одній м’ясорубці в ДМС 🙂

Я жахливо не люблю вбивати час у живих чергах. Мене просто тіпає, коли я маю простояти чи просидіти більше півгодини в очікуванні чогось. Про цілий день я і говорити не хочу! Тому з самого початку я вирішила реєструватися через Інтернет. Методом спроб та помилок я вивела кілька правил успішної реєстрації. Не засмучуйтесь, якщо у вас не вийде цього зробити з першого разу. Перший раз я себе зареєструвала з третього разу, потім було чотири спроби реєстрації мого хлопця, а потім я з першого разу зареєструвала себе вдруге. Щоб вам не довелося мучитися стільки ж як мені – просто слідуйте інструкції, яку я склала.

У матеріалі я використовувала скрін-шоти зі старої версії сайти, однак сама процедура нічим не відрізняється.

Отже, щоб податися у електронну чергу треба:

1. Зайти на сайт ДМС у розділ “електронна черга” о 23:30-23:45

Роздивиться як там що працює, одразу можете вводити свій номер телефону, а також натискати на кнопку “вибрати місце у електронній черзі” (спойлер – обирати вам не доведеться 🙂 )

Так виглядає стартова сторінка онлайн-запису у чергу на оновленому сайті, щоб бачити сайт таким, як на скріншотах статті, натисніть на сайті у правому верхньому кутку “стара версія сайту”

Місця у черзі з’являються одразу після 00:00. За моїми власними спостереженнями, приблизно о 00:01-00:02. Ви, мабуть, зараз думаєте навіщо ж вам за півгодини до того вже сидіти на сайті? Справа у тому, що близько 00:00 сайт падає і на нього взагалі нереально зайти.

2. О 00:00 починайте ставити галочку у “я не робот” та натискайте “вибрати час”

Повторюйте цю комбінацію кілька разів поспіль (не зупиняйтеся навіть якщо вам висвітилося “спробуйте через 1 хвилину”), поки не висвітиться такий екран:

Буквально за 15 секунд він стане таким, тому не зволікайте:

До цього можуть бути різні комбінації екранів:

Вони всі не підходять нам. Не поспішайте, але і не зупиняйтесь, коли бачите їх.

3. Коли побачите необхідний екран, швидко натискайте на будь-який час і будь-який відділ ДМС

Запам’ятайте, доки ви перебираєте, десь сидять іще кілька десятків таких само хитрих українців і забирають ваше місце 😉 На жаль, за таких умов вам треба встигнути клацнути на будь-який час. Продовжуйте клацати куди попало доти, доки не висвітиться віконце для подальших дій (за умови, що вам вдалося все ж на якийсь час записатися), або інформація про те, що місця закінчилися (таке теж може статися, на жаль).

Порада: перші рядки і колонки завжди забирають найшвидше. Тому, коли побачите необхідне вікно, швидко проведіть мишкою вниз і вправо і починайте тиснути. Скоріш за все це буде післяобідній час. Його забирають в останню чергу, тому у вас є шанс встигнути забити для себе.

Одразу попереджу, що система працює із пінгом в кілька секунд. Тобто може з’явитися вікно через 3-4 секунди після того, як ви натисли на якесь із місць у черзі

4. Не спішіть радіти 🙂

У мене кілька разів траплялося, що я пройшла найважчий етап – вирвати місце у черзі, з’являлося заповітне вікно “підтвердження реєстрації” і далі усе злітало. Система дуже глючить!

Хоча усі необхідні поля були заповнені – система зчитувала це інакше
Такий екран теж, на жаль, ще не є остаточним підтвердженням, що вам надано місце у черзі

Для того, щоб підтвердити своє місце у черзі вам треба ввести останні 4 цифри свого українського паспорта (дуже уважно це робіть, бо якщо уже в ДМС він не збігатиметься із документом, то вам можуть відмовити у прийомі) та отримати смс-підтвердження на телефон. Отриманий код теж треба ввести на сайт. Якщо код прийде одразу – вважайте, що ви щаслива людина і починайте готувати документи для подачі.

Якщо смс одразу не прийшло, то доведеться чекати 10 хвилин. Через 10 хвилин вам треба набрати на номер, який вказаний на сайті на такий випадок. Особисто у мене працював лише один номер – МТС. Інші збивалися. Не пробуйте дзвонити раніше, ніж за 10 хвилин – говорить, що лінія перевантажена. А якщо вам вдасться додзвонитися через 10 хвилин, то будьте готові почути, що “такий номер у системі не зареєстрований”. І тоді пробуйте наступного дня ще раз. Головне не здаватися!

Як на мене краще кілька ночей не поспати, ніж потім із раннього ранку стирчати під відділення ДМС, битися хто перший прийшов і скільки талонів тобі треба. Просто сходіть якось у своє районне відділення ДМС в час, коло воно тільки відкривається…

. . .
БОНУС-ТРЕК 🙂

На початку своєї розповіді я проговорилася, що записувалася у чергу двічі. Так склалося через те, що першого разу я принесла неправильний пакет документів. Під час збору пакету документів я завжди раджу дотримуватися вказівок на сайті, а якщо щось не зрозуміло – уточнити за телефоном. На жаль, у випадку із ДМС України це не працює – на сайті написана єресь, а додзвонитися, щоб уточнити – нереально. Номер або постійно зайнятий, або, коли одного разу все ж підійняли слухавку, жіночка кричала мені: Ало-ало! Я вас не чую! І далі гудки…)))

Тому, якщо ви абсолютно стандартний громадянин України (не дитина, не з паспортом-карткою, не збираєтесь виїжджати за кордон на ПМЖ та вже маєте закордонний паспорт), вам треба такі документи:

  1. Ідентифікаційний номер + копія
  2. Паспорт України + копія
  3. Закордонний паспорт України + копія
  4. Оплачена квитанція (завантажити можна на сайті ДМС)
  5. Заява (видається на місці)

В принципі, оплатити квитанції, зробити всі необхідні копії і т.д. можна на місці, але, якщо раптом копіювальна машина не працюватиме – вас розвернути і йдіть записуватись ще раз.

Особисто мене розвернули через те, що я не взяла ідентифікаційний код. Хоча на сайті написано, що його треба лише тим, у кого закордонний паспорт виданий до 2007 року (у мене у 2009), а сам ІН названо “документ про реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків у разі його наявності”. От спробуй здогадатися що це? Про закордонний паспорт взагалі на сайті не сказано.

А ще хочу повідомити дуже сумну новину. Не дивлячись на т е, що стати у чергу можна доволі просто, готовий паспорт отримати вам доведеться ще не скоро. На сьогодні затримка у виготовленні закордонних паспортів для ‘швидких’ один місяць замість 7 днів, ‘звичайний’ – ТРИ МІСЯЦІ замість 20 днів!!!

Перевірити стан виготовлення вашого паспорту також можна на сайті ДМС.

Сподіваюся, ця інформація стане вам у нагоді і вам не доведеться по кілька разів ходити у ДМС, стояти у чергах і страждати, як більшості інших. Успіху!