Рим – став фінальною точкою у нашій подорожі та водночас найбільшим відкриттям в Італії. На нього ми виділили аж 4 дні. І хоча, один із днів у результаті провели на морі, з упевненістю скажу, у цьому місті можна залишатися нескінченно довгий час. Адже за кожним поворотом у Римі відкривається все більше і більше неймовірних речей.

received_1194105307267404

Ми вийшли із поїзда і прослідували до готелю. Виявилось, що він був розташований у будівлі, яка знаходилась буквально через дорогу від виходу із вокзалу. Взагалі, мені здається, що це чудова ідея селитися не в історичному центрі чи десь у спальних районах, а саме біля вокзалу. Звичайно, як і усюди, територія поблизу наповнена різними стрьомними людьми, циганами, прохачами милостині та іншими. Але це зручно з точки зору логістики: поряд завжди багато магазинів, у будь-який момент ти можеш купити білети і зірватися в нове місце, звідси завжди зручно добиратися до аеропорту.

received_1194105570600711

Перше що кинулося в очі – це повсюдні портрети Папи Римського. Здається, що римляни просто помішані на Папі. Але, пройшовши далі починаєш розуміти: Папа – лише туристична приманка, а насправді римляни люблять красиво вдягнутися, смачно поїсти, поспілкуватися із друзями, сходити на місцевий базарчик і просто насолоджуватися життям. І хоча Рим і столиця Італії, життя тут розмірене і приємне, як і у всій Італії.

І ти відходиш буквально один квартал від свого готелю, який, як я уже говорила, знаходиться біля вокзалу, і бачиш храм. Вхід безкоштовний, треба лише вистояти чергу, аби пройти металодетектор (після останніх терактів у Європі дуже пильно слідкують за безпекою). І ти потрапляєш у неймовірний світ мистецтва. Реального, не такого як ми звикли бачити у музеях. Навіть усі галереї Флоренції та Венеції не зрівняються із соборами Риму. Ось де зібрана уся велич колишньої Імперії! У цих фресках, вітражах і скульптурах, які знаходять на одному і тому ж місці впродовж століть.

received_1194105437267391

Виходиш із однієї церкви, а за рогом на тебе чекає уже зовсім інша, але не менш прекрасна. І так ходиш і ходиш, аж поки не доходиш (скоріш за все вже на наступний день) до головного собору – Базиліки Святого Петра у Ватикані. І ти думаєш: “Ну капєц! Тобто те що було перед цим, це ще було не найнереальніше? Ось же ж воно – ВАУ!” І ходиш-ходиш-ходиш. Яка ж вона величезна ця Базиліка!

Коли ти думаєш, що “Ну все, мабуть, я же бачила все, що можна подивитися найкращого у Римі”, ти раптом починаєш помічати які навколо красиві будинки, пейзажі. До тебе нарешті доходить, що до цього ти увесь свій час проводила усередині споруд, а як же щодо зовнішніх фасадів?

received_1194958807182054

received_1194105627267372

Рим – із тих міст, в які закохується людина спрагла до простору. Широкі вулиці, масивні, однак, доволі прості, будівлі. Все це дає сили на подолання ще одного, а потім іще одного, і ще одного кілометрів у відкритті такої сонячної столиці Італії.

received_1194105433934058