Національна стипендійна програмадля створена для підтримки обміну студентів, аспірантів, викладачів вузів і науковців. Затверджена Урядом Словацької Республіки у 2005 році. Фінансується Міністерством освіти, науки, досліджень і спорту Словаччини.

Національна стипендіальна програма Словацької Республіки (НСП) підтримує навчальні, викладацькі, наукові/художні стажування у ВНЗ і науково-дослідних організаціях. Програма підтримує двосторонню мобільність: як іноземних стипендіатів у Словаччину, так і словацьких стипендів за кордон Словаччини. Програма надає стипендії для покриття витрат на проживання під час стажування, а також дотації для оплати дорожніх витрат (в разі претендентів зі Словаччини це стосується всіх категорій; в разі претендентів з-за кордону це стосується тільки студентів і аспірантів).

Хто може претендувати на стипендію?

А) студенти, які

  • є студентами ВНЗ з-поза Словаччини;
  • є студентами другого ступеня вищої освіти (магістратури) або студентами, які під час подачі заявки вже закінчили як мінімум 2,5 року своєї вищої освіти з цієї ж спеціальності/програми навчання;
  • будуть проходити освітньої підготовки в Словаччині в рамках своєї вищої освіти, яку отримують поза Словаччиною, і яких будь-який словацький ВНЗ готовий прийняти на освітнє стажування.

Кандидати повинні задовольняти усі три умови!

Тривалість стажування таких заявників: 1 – 2 семестри (тобто 4 – 5 або 9 – 10 місяців) або 1 – 3 триместри, якщо навчальний рік ділиться на триместри (тобто 3 – 4, 6 – 7 або 9 – 10 місяців).

Б) аспіранти

В) викладачі ВНЗ, наукові співробітники, працівники сфери мистецтва

Розмір щомісячної стипендії

а) студент вузу 350 €
б) аспірант 580 €
в) викладач вузу/науковий співробітник/працівник сфери мистецтва: 580 €-1 000 €

Дотації для оплати дороги

 • відстань до 750 км – 0 €,
 • відстань більш 751 км, максимально 1 500 км – 100 €,
 • відстань більше 1 501 км, максимум 5 000 км – 300 €,
 • відстань більше 5 000 км – 700 €.

Як подати заявку?

Заявки на стипендію подаються онлайн. Онлайн-система для подачі заявок відкривається не пізніше ніж, за 6 тижнів до крайнього терміну подачі заявок. Крайній строк подачі:

 • 30 квітня до 16.00 годин CET – стажування протягом наступного навчального року
 • 31 жовтня до 16.00 годин CET – стажування протягом літнього семестру поточного навчального року

Більше деталей за посиланням .