Franz Hotel ☆☆☆☆

(м. Івано-Франківськ, Україна)

Готелів у Івано-Франківську є досить багато. В основному, їх ціна залежить від того, на скільки далеко вони розташовані від центру. Для нашої ночівлі ми вибрали Franz Hotel, який знаходиться мало не на головній площі. Ціна його відповідна – за найдешевший стандартний номер із мансардними вікнами ми заплатили 500 грн. (~20$).

У ціну нашого номеру входив сніданок. Також, за потреби, нам обіцяли безкоштовну парковку, вай-фай та зручності у номері – чайник для чаю, фен, кондиціонер, телебачення.

★ Розташування

Розташування – це, мабуть, найкраще, що є у цьому готелі. І ви платите чималеньку, як для Франківська, суму саме за те, щоб буквально за рогом у вас була Ратуша і головна площа міста. А із вікон (якщо у вас вони будуть) бачити красивий собор.

Але, оскільки Івано-Франківськ місто маленьке (ну дуже маленьке порівняно з Києвом, Одесою, чи Львовом), то насправді, жити у самому центрі і переплачувати за це у кілька разів зовсім не обов’язково. Адже за один день можна кілька разів пройти усю історичну частину міста. І для цього не обов’язково зупинятися саме у центрі.

Тим не менш, зрозуміло, що звідси рукою подати до усіх найбільш розрекламованих закладів харчування, до історичних пам’яток та і взагалі культурного центру міста. Водночас тут буде багато людей, а, якщо ви будете жити під час церковних свят, або у неділю, то готуйтеся, що біля церкви, двір якої межує із двором готелю, зустрінете ще й багато прохачів. Але наче вони були мирні 🙂

★ Інтер’єр, комфорт

Сама задумка “під Австрію” дуже добре виконана. Видно, що для оздоблення готелю було вибрано не дешеві матеріали. Над інтер’єром працювали професіонали. Проте, як і багато чого, вийшло дуже вже “по-нашому”. Чи то все ж зекономили, чи зараз не вкладаються у підтримку приміщення у належному стані.

Шпалери відклеюються, стеля у підтьоках, а підлога так скрипить, що я всю ніч не могла заснути. Здавалося, що сусіди, які увесь час ходили туди-сюди повз наші двері, тупотіли прямо у мене над вухом. І це при тому, що сплю я як убита зазвичай. А це значить, що проблема дійсно масштабна. Коли сусіди нарешті заспокоїлись я стикнулась іще з однією річчю, яка не давала мені заснути – відсутність свіжого повітря у кімнаті.

Я завжди сплю із відкритим вікном, навіть коли на вулиці лютий мороз. Бодай у малесеньку щілину має проходити кисень. А тут номер із мансардними вікнами. І ці вікна так високо! Що навіть якби я залізла на плечі Віталіка, то не дістала б їх привідкрити. От і довелося до ранку крутитися у ліжку. Звісно, я не виспалася, і від цього я з самого ранку була незадоволена. Лишалася надія на сніданок…

★ Кухня, харчування

Сніданок у готелі подають із 7 години ранку і до 10. Це є безперечним плюсом. Оскільки я звикла снідати дуже рано. І… багато. Ось на цьому пункті і закінчилися мої останні сподівання на відповідність готелю його ціні. Чесне слово, краще б зробили сніданок платним, але нормальним.

Порцією, яку нам винесли, може наїстися хіба що дитина. Якщо ви куштували нормальний англійський сніданок, то маєте знати, що від нього лишається ситість аж до обіду. Однак той “англійський сніданок”, який мені винесли у Франці змусив мене уже через годину іти шукати чим би поживитися у кав’ярнях, що були поряд.

І не скажу, що було не смачно. Було звичайно. Адже дуже складно зіпсувати смажене яйце і консервовані боби у томаті.

★ Персонал

Із персоналом ми майже не пересікалися. Та і ви, якщо приїздите лише на одну-дві ночі навряд будете багато спілкуватися із працівниками. Дівчата на рецепшені були привітні та приємні.

Думаю, ви помітили табличку Ревізора? Я, уже перебуваючи у готелі, знайшла цю програму. Дивіться:

Проблемою було те, що у номері, як мені здалося спочатку, не було телефону для зв’язку із адміністраторами. Проте, як виявилося пізніше – він є. Виглядає як домофон і висить за тумбою. Власне, коли я уже збирала речі, то ненавмисно його зачепила, трубка впала і тоді я його і помітила… Дивна річ, коротше кажучи.

За білим плафоном на білій стіні заховалася біла трубка 🙂

У ресторані офіціантка була якась чи то заспана, чи просто не дуже вихована. І гарного враження не склала. Працювала неначе робот і на “відчепись”. Хоча сам ресторан дуже стильний і з цікавим інтер’єром, теж витриманим у австрійському стилі.

Ресторан знаходиться у підвалі і має кілька зон

Дуже світла і цікава кімнатка

★ Загальні враження

У номерах багато непродуманих речей. Як я уже говорила, мансардні вікна неможливо відкрити. Смітник лише один – у туалеті. Тобто мені щоразу треба було вставати і йти у ванну кімнату, аби викинути якийсь папірець.

Куди мені покласти речі, коли я входжу у двері? Невже складно поставити якусь тумбу?
Коли ти приходиш втомлений і хочеш просто завалитися на ліжко, то складно здогадатися, що вішалки за однією із дверей шафи. Чому не повісити у відкриту нішу? ПС: На щоки не звертайте уваги 🙂

Останньою краплею стало те, що розетки від ліжка знаходяться на відстані довшій, ніж шнур зарядки телефона. Ну, люди! Ми у 21 столітті живемо. Чому я маю вставати із ліжка, щоб глянути що мені прийшло на телефон, поки він заряджається?

До речі, чи працює кондиціонер – не перевірили…
Скромний міні-бар. Не знаю, чому ставлять тільки напої, мені здається різний шоколад і цукерки ішли б краще 🙂
Чайником скористатися не встигли, але дуже круто, що він є. Останнім часом у баагтьох готелях стала доступна така функція і це безумовний “плюс”

Як на мене, окрім просто неймовірно крутого розташування у самому серці Івано-Франківська, цьому готелю нема чим похвастатись. І моє враження іще раз довело, що не варто довіряти різноманітним телепередачам, які нахвалюють ті чи інші заклади. Це я до того сказала, що у Готель Франц нещодавно приходила програма Ревізор і рекомендувала цей готель. Я ж не рекомендую його і ставлю лише 1 зірочку із п’яти.

У готелі багато цікавого декору
Дорогою у ресторан

А ви де зупиняєтесь, коли буваєте у Івано-Франківську? Є щось порадити?