Один із найпростіших та найдешевших способів поїхати на довго за кордон – стати волонтером. Якщо ви плануєте перебувати у країні більше дозволених “безвізових” 90 днів на півроку, то вам треба буде віза. Які документи слід зібрати та скільки це коштує – читайте далі.

Так звана “волонтерська” віза є нічим іншим як різновидом візи навчальної. Навчальні візи також бувають: власне “навчальна”, “дослідження чи аспірантура”, “невиробнича практика”, “волонтерська діяльність”. Ознайомитися із пакетом документів актуальним на 2018 рік можна за цим посиланням. Здавалося б, на цьому можна і завершувати цей текст 🙂 але, якби усе було так просто, то я би не починала його писати.

Щойно ви почнете готувати документи, ви стикнетеся із багатьма запитаннями: де зробити довідку, скільки це коштує, коли чекати на візу і т.д. Як людина, яка пройшла усі ці кола пекла, я можу лише поспівчувати та поділитися своїм досвідом.

1) Запис на прийом у Посольство 

Запишіться на подачу на візу. Зазвичай, у літній період від дня запису до подачі минає 1-1,5 місяці. Восени здебільшого можна записатися на наступний день. Тож усе залежить від сезону та випадку. Але, щоб не витрачати дорогоцінний час, краще зробіть це у першу чергу.

Перейдіть за посиланням та виберіть Estudios – візи на навчання у списку.

Після того, як ви будете зареєстровані у системі, має висвітитися відповідне вікно та прийти лист-підтвердження на пошту.

Раджу, щоб у вас був мінімум місяць на підготовку документів.

Зверніть увагу, що Консульський відділ Іспанії переїхав із вулиці Іллінської на Хорива – у приміщення Посольства. Хоча у підтвердженні реєстрації досі присилають стару адресу.

2) Довідка про несудимість

Одразу ж, не відходячи від комп’ютера, заходьте на сайт МВС і замовляйте собі довідку про несудимість. Це можна зробити за цим посиланням. Це безкоштовно.

Довідку роблять приблизно 3 робочі дні. На сайті можна вибрати де вам зручніше буде її забрати. Зверніть увагу, що довідка “електронкою” не підійде, оскільки треба мокра печатка.

3) Медична довідка для виїзду за кордон

Найбільшим головним болем для всіх аплікантів є медична довідка. Навіть я, людина, яка живе у Києві мала провести ціле розслідування, щоб дізнатися що її можна зробити у Олександрівській лікарні.

Спочатку я думала, що буду самою розумною і зроблю у приватній клініці швидко і без геморою. Але подзвонивши, щоб записатися до лікаря, мені сказали, що для Посольства Іспанії треба робити у державній клініці.

Я пішла до свого дільничного терапевта, висиділа 3 години у черзі, щоб отримати направлення і сам бланк довідки, а він мені сказав, що вперше за життя чує про “Довідку для виїзду за кордон” а тому нічим не може допомогти.

Наступною моє спробою отримати довідку була поліклініка профоглядів, але і у ній мені сказали, що вони такі не роблять. Хоча там я зробила флюорографію та пройшла кардіограму. Адже знала, що ці аналізи мені все одно треба будуть. У цій же поліклініці дивним чином я опинилася у лікарки, яка і розповіла, що довідку можна отримати у Олександрівській лікарні.

І от, я дзвоню туди і мені кажуть: “Так, приходьте, із собою треба мати (далі список із ціною аналізу/послуги, яку я заплатила)

  • аналіз крові загальний (140 грн)
  • аналіз на цукор (90 грн)
  • аналіз на сифіліс 2040 (190 грн)
  • аналіз сечі загальний (110 грн)
  • кардіограма (50 грн),
  • флюорографія (72 грн),
 • сертифікат від психіатра (62 грн)

Аналізи крові я робила у Сінево, бо вони у сусідньому домі розташовані + якщо замовляти онлайн то 10% знижка – профіт. Кардіограму та флюорографію, як я уже сказала, зробила у поліклініці, а сертифікат психіатра отримувала у Психоневрологічному диспансері на Кирилівській (у нас тут багато диспансерів у Подільському районі 🙂 )

Після того, як усі ці довідки готові, ідете у поліклініку Олександрівської лікарні (номер телефону 044-287-3791), де з 9 до 14 можна пройти інших необхідних лікарів (лор, окуліст, хірург, невролог, терапевт) та заплатити 227 грн за бланк. Довідку виписують на місці. Я прийшла о 13:30, а вже о 14:10 у мене був папірець. Але я бігала, як скажена білка, щоб встигнути до 14, тому краще прийдіть трохи раніше – черг нема, але буде спокійніше.

Всього довідка мені коштувала 2 тижні роз’їздів по Києву та майже 1000 грн. Думаю, можна і дешевше (якщо аналізи здавати у державній поліклініці), але не так комфортно і швидко.

4) Апостиль на довідки

Поки робилася медична довідка, уже приготували мій папірець про несудимість. Тепер треба було на них поставити апостиль. Це можна зробити у Відділі апостилю МЗС. Він розташований у Дипломатичній академії на Михайлівській площі, вхід через 2 під’їзд, внутрішній двір.

Вартість апостилю: 150 грн за 1 довідку за 3 робочі дні та 300 грн 1 довідка за 1 день. Я робила собі не швидку. Оскільки часу у мене було ще дуже і дуже багато. Тобто заплатила 300 грн за 2 довідки.

Отже, як це все відбувається? Приходиш, береш собі номерок, там є два віконечка: на апостиль та на легалізацію. Приносиш із собою довідки, та паспорт громадянина України (той, що внутрішній). Протягуєш документи, їх перевіряють, заповнюєш анкету, ідеш платиш у касу, повертаєшся (так само через номерок), довідки забирають і кажуть коли повернутися.

Зверніть увагу, якщо вашу довідку робили не в Олександрівській лікарні, то по ній можуть призначити спеціальну перевірку – до 20 днів. Врахуйте це.

Якщо у вас є будь-які запитання до МЗС з цієї теми, то напишіть на їх електронну адресу cons_vld@mfa.gov.ua . Мені там дуже допомогли. Це була найбільш зрозуміла та повна відповідь від державних органів, яку я будь-коли отримувала. Тож я задоволена.

5) Переклад довідок

На візу у Іспанію треба зробити переклад довідок іспанською мовою. Жодного додаткового завірення такий переклад не потребує, тому, якщо ви, ябо хтось із ваших знайомих добре володіє іспанською – можете це зробити самі. Але я вирішила, що краще звернуля до спеціалістів – по-перше, у них є заготовлений, затверджений шаблон в який вони просто вносять ваші дані. По-друге, це коштує не так вже і дорого. Особисто я заплатила за 2 довідки 220 грн. Робила ось тут . Менеджер була так собі, але переклад зробили і то добре 🙂

6) Фотокартки

На цьому найскладніший етап збору документів закінчено. Тепер вам треба зробити стандартну “шенгенівську” фотокартку 3,5х4,5. Вона має бути не старшою за півроку. Я робила нові. За 4 штуки заплатила 100 грн. До речі, якщо ви із Києва, можу порадити фотографа, який робить найкращі фото на документи у Києві 😉

Фотку необхідно вклеїти у візову анкету.

7) Зробити копії паспорту закордонного

Тут все просто – просто робите копії усіх сторінок із відмітками. Зверніть увагу, щоб ваш паспорт мав строк дії на півроку довше, ніж спланований кінець перебування у зоні Шенген.

8) Перевірити документи від організації

У документах від організації, де ви збираєтесь бути волонтером, має бути вказана інформація про фінансування, проживання, умови праці. Це так званий контракт. Якщо такої інформації нема, тоді задача трохи ускладнюється – треба готувати документи, які підтверджуватимуть вашу платоспроможність (виписки із банків, бронювання житла і т.д.)

У мене було три різні документи: контракт, де описувалося що я буду робити під час проекту, а також розписані умови фінансування проекту; договір на квартиру в якій я буду жити; лист-запрошення від організації.

Оригінали документів мають вислати поштою. Втім, якщо оригінали не встигають дійти до моменту, коли вам призначена зустріч у Посольстві, то ви можете подати електронні копії, а оригінали донести потім.

Також усі документи мають бути перекладені іспанською мовою!

9) Страхування

Якщо ви їдете за програмою Solidarity Corps (aka EVS), то після отримання контракту, вас внесуть у європейську страхову базу Cigna для учасників Erasmus+. Сертифікат робиться іще близько 7 днів. Це безкоштовно.

Якщо ж ви їдете за іншою програмою, чи за власною домовленістю, тоді ціна залежить від компанії, яка надає страхування.

10) Візова анкета

Коли у вас всі документи на руках, ви можете максимально точно заповнити візову анкету. У ній нема нічого складного. Адже ви пропускаєте дуже багато полів, поки дійдете до поля про студентську візу (номер 28).

Анкету можна скачати за цим посиланням , її можна заповнити або на комп’ютері і роздрукувати, або вручну, роздрукувавши перед цим. Я люблю на компі заповнювати, бо маю кривий почерк 🙂

11) Готівка

На жаль, віза платна. Іще і коштує далеко не 35 євро, як ми звикли платити за звичайну туристичну. При собі треба мати 1906 грн (ГРИВНЕЮ!!!) готівкою, щоб на місці заплатити у касу. Звісно, що це сума актуальна на 2018 рік. У проектах Erasmus+ сума візи відшкодовується.

12) Посольство

Зібравши такий невеликий пакет документів можна із спокійною душею йти у посольство. Якщо у вас все добре із документами, то будьте впевнені, що зовсім скоро ви станете волонтером у одній із найкращих країн Європи – Іспанії!

Чекати на візу, за інформацією Посольства, треба близько 3 тижнів, але, якщо до вас нема жодних питань, то віза частіше за все готова вже за тиждень. Мені дали на другий тиждень, але на мої дати випали свята у Іспанії, тому, думаю, робили так довго. Перевіряти готовність візи можна на сайті за допомогою спеціального номеру, який видають після прийняття усіх документів.

Ось так все складно і просто одночасно 🙂

Якщо інформація із цього посту була вам корисною, не соромтеся дякувати у коментарях та ділитися із тими, кому також буде цікаво 😉

Якщо вам цікаві ціни, маршрути, місця, звички і тому подібне, стосовно Іспанії та більше картинок із моїх подорожей можете знайти все це на інстаграмі instagram.com/stupakovska